Aktuality

KONEČNÉ VÝSLEDKY RBL 2020

Radi by sme vám predstavili konečné výsledky Ružomberskej Bežeckej Ligy 2020. Ročník s poradovým číslom 3 bol iný, ako tie predchádzajúce. Hneď od prvých pretekov sme dostali stopku od pandémie a prvé preteky 🏃🏃 sa mohli konať až v auguste a to na ZŠ Zarevúca. Ešte v septembri sa konal večerný beh a potom už RBL 2020 pokračovala virtuálne. Sme hrdí a zároveň šťastní, že sme mohli 3. ročník RBL uzavrieť s počtom pretekov 8. Nedávno sme vám prestavili výsledky virtuálnej ligy a teraz vám prinášame pohľad na celkové výsledky. Odmenenie pretekárov, ktorí sa v celkovom poradí umiestnili na prvých troch miestach, alebo získali tričko sa bude konať na najbližších pretekoch RBL 2021, čo veríme že bude čoskoro. Ako teda dopadla RBL 2020? Do celkového poradia sa zarátavalo 6 podujatí tzn. že dva najhoršie výsledky sa škrtali. Spolu sa jej zúčastnilo 526 pretekárov, 28 pretekárov splnilo podmienky a absolvovalo minimálne 3 podujatia pre detské kategórie resp. minimálne 4 podujatia v kategóriách mládeže a dospelých 👍. 18 pretekárov absolvovalo minimálne 7 pretekov a tak si vybojovali tričko za svoje úsilie. 8 pretekárov absolvovalo všetky preteky 👏, klobúk dole 🎩a palec hore 👍, že aj v takejto ťažkej dobe si dokázali nájsť čas na pohyb na čerstvom vzduch na určených tratiach. Všetkým zúčastneným a víťazom GRATULUJEME a veríme, že sa stretneme na podujatiach 4. ročníka RBL 2021. Športu zdar a prajeme hlavne veľa zdravia.

RBL 2020 POKRAČUJE VIRTUÁLNYMI PRETEKMI

Kvôli pandémii COVID-19 boli organizátori väčšiny pretekov zaradených do RBL 2020 nútený tento rok zrušiť svoje podujatia. Máme však úspešne za sebou dva preteky a veríme, že to zvládneme dotiahnuť až do želanej osmičky. Myslíme si, že pandémiu netreba brať na ľahkú váhu, ale sedieť doma zavretý tiež nie je ideálny spôsob, ako tráviť svoj voľný čas. Pohybom na čerstvom vzduchu si posilňujeme našu imunitu, sme šťastnejší a lepšie zvládame stresové situácie a preto RBL 2020 pokračuje ďalej!!! Viac informácií nájdete v aktualizovaných propozíciách RBL 2020 nižšie. Tešíme sa na Vašu účasť.

Bežecké kritérium v netradičnom formáte prekvapilo účasťou

Prvé preteky Ružomberskej Bežeckej Ligy 2020 sa konali netradične v stredu 5.8.2020 s prvým štartom detských kategórií o 16,00. Ideálne počasie a rýchly tartanový okruh bol znamením kvalitných výkonov. Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca bol aj miestom, kde organizátori Ružomberskej Bežeckej Ligy OZ Ružomberok v pohybe vyhlásili aj výsledky minulého ročníka RBL 2019. Prvý traja pretekári v 29 kategóriách dostali poháre, 34 pretekárov, ktorí absolvovali viac ako 8 pretekov dostali tričko a 5 pretekári, ktorí v celom ročníku 2019 nevynechali ani jeden závod boli odmenení upomienkovými predmetmi. Vyvrcholením bežeckého popoludnia bolo super finále
v ktorom sa na štart postavilo 15 najrýchlejších pretekárov. Tento formát pretekov sľuboval zaujímavé súboje od začiatku až do konca. Finále nakoniec nesklamalo a bolo sa na čo pozerať. Víťazom sa stal Roland Hric, ktorý v záverečnom súboji zdolal Tomáša Gazdaricu, tretí skončil po strhujúcom finiši Matúš Vlčko.
Všetky výsledky nájdete po kliknutí na tlačidlo nižšie.

3. ročník Hrabovského cross triatlonu

V nedeľu, 02.08.2020 sa konal tretí ročník Hrabovského Cross Triatlonu. Tak ako minulý rok, aj tento sa súťažilo medzi jednotlivcami  aj štafetami. Na štart nedeľných pretekov sa postavilo  66 pretekárov, z toho 25 jednoltivcov, 5 dvoj-členných štafiet a 11 troj-členných štafiet. Horúce letné počasie bolo ideálne na 400 m dlhé plávanie
v Hrabovskej priehrade, avšak na 8 km náročnej horskej cyklo trase a na piatich 800 m okruhoch pretekárov veľmi potrápilo. Celkovým víťazom tretieho ročníka Hrabovského triatlonu sa stal mladý talent z Banskej Bystrice Maximilián Medvecký s časom 45:43. Za ním si po druhé miesto dobehol Ivan Bielik (47:08) z Martina a tretie miesto v celkovom poradí obsadil domáci pretekár Dominik Pavlíček s časom 47:31. Prvé miesto medzi ženami si vybojovala domáca pretekárka Zuzana Jančiová (1:01:58), druhé miesto v celkovom poradí žien obsadila taktiež domáca pretekárka Mária Kubová (1:03:45) a na treťom mieste sa umiestnila Ľubka Bieliková (1:13:50)
z Martina. Nielen skvelé výkony pretekárov, ale aj príjemná hudba, vynikajúce občerstvenie, veľa divákov a skvelá nálada sa postarali o to, že sme spolu prežili úžasný deň a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto úspešnej športovej akcie.
Kompletné výsledky nájdete po kliknutí na tlačidlo nižšie.

Pozývame Vás na 3. ročník Hrabovského cross triatlonu 

 

KDE?

Hrabovská dolina

KEDY?

02.08.2020 (Sobota)

ŠTART

11:00 hod.

HLAVNÁ TRAŤ

Plávanie 400m / Bike 8km / Beh 4km

ŠTARTOVNÉ

online: 5/20€
na mieste: 10€/20€

Všetky potrebné informácie nájdete v propozíciách.

Tešíme sa na Vás!!